Видео: Страшна сообраќајна несреќа во Дубрава

Несреќата се случила кога автомобил на авенијата Дубрава со голема брзина удрил во паркирани автомобили.

Објавено е и видео од несреќата, на кое се гледа како автомобил Ауди силно удира во паркираните автомобили. Исто така може да се забележи како случајни минувачи се загрозени од судирот.

Сè уште не е познато дали некој е сериозно повреден.

Од загрепската полиција за Индекс изјавиле дека сè уште немаат информации за повредените, но и дека засега немаат нови информации и дека истрагата е во тек.