Голема полициска акција во Арачиново се апсат дилери на дрога и оружје

Голема полициска акција во Арачиново се апсат дилери на дрога и оружје.

Утрово полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. По повеќемесечна истрага во Арачиново се приведени осум лица, меѓу нив и еден полициски службеник и едно лице од Свети Николе., објави предмалку на Фејсбук министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Од МВР најавуваат детали детали по завршувањето на акцијата.

Ова е една од низата полициски акции спроведени во последниот период.