Тажно: Почина организаторката на серијалот “Куќа од срце”, подлегна на повредите по сообраќајката на Ибарска магистрала

Женска личност со иницијали Ј.М. која што беше сериозно повредена во судирот на автопатот Ибар, почина во Општата болница во „Студеница“, додека повредениот е во животна опасност, а лекарите се борат за неговиот живот, потврдија извори од болницата.

Да потсетиме, несреќата се случи кога камион „Сканија“, на пат кон Краљево, налета на камион „Фиат“ со белградска регистрација, во кој дел од екипата на познатата ТВ серија „Куќа од Срца “се обиде да се сврти по главниот пат од споредниот пат, од десната страна на патот.

Од силината на ударот, камионот буквално влетал во каналот близу десната страна на патот и завршил покрај жичената ограда на блиското фудбалско игралиште.

Според српските медиуми Јасмина Михајловиќ (47), организаторот на шоуто „Куќа на срцата“, почина денес во сообраќајна несреќа во селото Лажевци крај Краjeево кога комбето во кое се наоѓаше се судри со камион „сканија“. Несреќата се случила околу 11 часот, а возачот на комбето, Зоран С., бил тешко повреден.