Извлечен човечки труп од реката Вардар во Велес

0
1

Вчера претпладне од водите на реката Вардар во Велес бил извлечен човечки труп.

– На 07.05.2021 во 11.50 часот било пријавено дека во Велес, во водите на реката Вардар, во близина на Нов мост, бил пронајден човечки труп, кој бил извлечен од реката, соопшти МВР.

Извршен бил увид на местото од страна на увидна екипа од СВР Велес.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на Институтот за судска медицина за обдукција.