КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА БАЛИСТИТЕ КОИ ВЛЕГОА НА СТАДИОН И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА

Секторот за внатрешни работи Тетово ќе поднесе кривични пријави против навивачите кои денеска (16.05) влегоа на теренот на стадионот во Тетово додека беше во тек натпреварот ФК Шкендија- ФК Шкупи и со тоа ги прекршија мерките кои се пропишани за спречување на ширење на” Ковид 19″ . Полициски службеници презедоа соодветни мерки и беа обезбедени услови за натпреварот регуларно да заврши, а против прекршителите ќе бидат изготвени поднесоци.