РУСКИ ДРЖАВЈАНИН ПРИВЕДЕН ВО ЦЕНТАР, НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ

Синоќа околу 23,30 часот во угостителски објект на подрачје на Центар од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен Н.П.К.(59) од Русија, бидејќи при интервенција за нарушен јавен ред и мир истиот физички нападнал полициски службеник.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.