СВР ТЕТОВО ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ Г. Ш (21) С.ЖЕЛИНО, ТЕТОВСКО

0
1

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Г.Ш.(21) од с.Желино, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. На 06.05.2021, полициски службеници од Полициското одделение Групчин го запреле пријавениот со патничко возило натоварено со дабово огревно дрво, за кое не поседувал никаква документација за сеча и испратница за транспорт на огревни дрва.