СО ЗАКАНА ОДЗЕМЕНИ ПАРИ ОД КЛАДИЛНИЦА

На 15.05.2021 околу 18.50 часот во СВР Битола било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Филип Втори Македонски“ едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.