Стартува масовната имунизација против ковид- 19

Стартува масовната имунизација против ковид- 19.

Предвидено е да се вакцинираат меѓу 10 до 15 илјади граѓани на ден, со што здравствените власти очекуваат до почетокот на летото да имаме висок процент на вакцинирано население.

Еврокомесарот Вархеји денеска е во посета на скопје по повод пристигнувањето на првите вакцини од ЕУ.Тој попладнево ќе го посети вакциналниот пункт во А1 арената Борис Трајковски .