(ВИДЕО) Истепана стјуардеса поради укажувањето правилно да ја носи маската

Поради неправилно носење на маска настана инцидент во авион. Полицијата ја уапси Американката Вивиана Кинонез (28) за физички напад врз стјуардеса на лет од Сакраменто за Сан Диего.