ВОЗИЛО УДРИ ВО ДРВО ДВАЈЦА ПАТНИЦИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

0
2

Вчера во 10.30 часот на улицата „Радовишка” во Прилеп, возило „рено” управувано од Д.Б.(64) од Прилеп, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.Б.(59), а возачот Д.Б. се здобил со повреди и на истите им била укажана лекарска помош во Медицински центар Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.