ДЕВОЈКА ОГРАБЕНА ВО БЛИЗИНА НА МОСТОТ „ОКО”

0
1

Две девојки пријавиле синоќа дека на различни локации во центарот на Скопје им бил одземен накит од страна на непознати лица.

Дваесет и деветгодишна девојка пријавила дека синоќа во 23.15 часот била ограбена во близина на мостот „Око“.

Според пријавеното, четири лица со закана ѝ одзеле накит.

Во вториот случај, 27-годишнa битолчанка пријавила дека околу 23.10 часот во паркот „Жена борец“ во Скопје едно лице со употреба на сила и одзело накит.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случаите.