Денес сончево со умерена облачност, температурите до 26 степени

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11, а
максималната од 18 до 26 степени. УВ=7.