Исчезна 15 годишно девојче во Македонија – татко си ја бара ќерката

0
1

На 04.06 2021 во 15.30 часот во СВР Битола – Полициско одделение Велушина, А.Ќ.(37) од с.Велушина пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка В.Ќ.(15). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.