ПРИВЕДЕН КРИУМЧАР НА МИГРАНТИ, ПРОНАЈДЕНИ 13 ЛИЦА ОД ПАКИСТАН

Денеска (15.06.2021) околу 15 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при РЦ за ГР Север, во близина на село Костурник на автопатот Куманово – Табановце во товарно моторно возило „форд транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.К (34) од Рашче,скопско пронашле 13 лица- мигранти од Пакистан. А. К. е приведен и против него ќе биде поднесена кривична пријава.