ТЕШКА СООБРАЌАЈКА СЕ СЛУЧИ ДОЦНА СИНОЌА НА БУЛЕВАРОТ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ” КАЈ УСЈЕ

Тешка сообраќајна несреќа се случи доцна синоќа на булеварот „Борис Трајковски“ кај Усје.

Според неофицијални информации во тешката сообраќајка животот го загубија две лица, а поголем број се повредени. Првично, во несреќата учествувале пет возила.