Пет нови случаи на коронавирус, нема починати

Во последните 24 часа се регистрирани пет нови случаи на ковид-19 од направени 1.749 тестирања, соопшти Министерството за здравство.
Во Тетово се регистрирани 3 и во Скопје 2 нови случаи.

Регистрирани сe 6 оздравени, а не се регистрирани починати пациенти.

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.802, бројката на оздравени пациенти е 150.132, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 183.