Приведен дилер на дрога во Тетовско

Полицијата приведе дилер на дрога во тетовското село Доброште. Во неговиот дом биле пронајдени кокаин, марихуана, таблети екстази и дигитална вага.

 

Според информациите на МВР, вчеравечер бил приведен 69-годишниот Ќ.Е. од тетовско Доброште, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

 

При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана, таблети екстази и дигитална вага.