Силно невреме го зафати Скопје- делови „побелеа“ од град

Скопје го зафати силно невреме, а во некои населби паѓаше и град.

Градот кој за неколку минути се истури по улиците и во дворовите, буквално ги побеле.

Од УХМР предупредија дека попладнево ќе има услови за појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.