ММС – Загина жена во пожарот во Старо Нагоричане

Една жена загина во пожарот во атарот на селото Челопек во општината Старо Нагоричане, велат очевидци од терен. Пожарот најпрвин избувна вчера во атарот на селото Дренак, каде беше изгаснат, но се прошири во неколку други села.

Oд Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека има пријава за пожар, по која екипи на противпожарните единици и полицијата се на терен, но официјално нема пријава за починато лице.

Повеќе детали се очекуваат наскоро