Официјално: Ненад Коциќ кандидат за градоначалник на Велес

Како неточна се покажа информацијата која утрово ја објави порталот 24инфо, а која ја пренесе Батали.нет, дека извршниот одбор на СДСМ го избрал Марјанчо Николов за кандидат за градоначалник на Велес. Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на прес конференција предмалку објави дека актуелниот пратеник на СДСМ од Велес Ненад Коциќ официјално е кандидатот кој ќе ја трча изборната битка за градоначалник на Велес на претстојните локални избори.

„По направените анкети и испитувања на јавното мислење, Ненад Коциќ убедливо е најдобриот кандидат за градоначалник на Велес. Тој е актуелен пратеник, но е истакнат борец за здрава животна средина и велешани добро го познаваат. Со него победата во Велес е сигурна“, рече Љупчо Николовски.