Трагедија: Малолетно девојче се удавило во базен во прилепско село

На 20.08.2021 околу 13.00 во ОВР Прилеп, од Итна медицинска помош било пријавено дека во базен во двор на Е.Н.(45) во с.Дебреште, прилепско, била пронајдена удавена неговата малолетна ќерка.

Смрт констатирала екипа од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од ОВР Прилеп.