Вевчанец ја нападнал мајка си во дворот на куќата

Жител на Вевчани доби кривична пријава поради основано сомнение дека на почетокот на овој месец ја истепал својата мајка.

„ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(40) од Вевчани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“. Тој, на 04.09.2021 година, во дворот од семејната куќа во Вевчани, физички ја нападнал неговата мајка и ѝ нанел телесни повреди“, велат од МВР.