Поранешен градоначалник и полицаец си го ранил синот со нож во Петровец

Пред да се случи нападот, таткото и синот кратко се расправале, пишува порталот.

Од Министерството за внатрешни работи го потврдуваат инцидентот и велат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Момчето веднаш било однесено во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, а за инцидентот било известено и Основното јавно обвинителство.