Приведени двајца тинејџери во Тетово

На 24.09.2021 во 13:20 часот во близина на Железничка станица во Тетово, полициски  службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Ш.Т.(18) и А.М.(18), двајцата од Тетово.

Приведени се затоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.