Приведено лице од Албанија за предизвикување пожар на „Плетвар”

На 06.09.2021 во 06.00 часот во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп го лишиле од слобода А.М.(54) од Република Албанија поради постоење основано сомнение дека предизвикал пожар во објект на превојот „Плетвар” на патниот правец Прилеп – Градско. Лицето е задржано за понатамошна постапка.