Приведен маж од Тетово, бил агресивен кон полицаец

На 04.09.2021 околу 01:00 часот од полициски службеници од СВР Тетово на ул.“Маршал Тито“ во Тетово бил приведен П.Џ.(32) од Тетово поради тоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејства.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок