Утринава пукано кон средно училиште во Тетово

Денеска (20 септември) околу 9 часот во СВРТетово пријавено е дека изминатата ноќ(19/20 септември) засега непознат сторител (и) со истрели од огнено оружје оштетил неколку прозорци од објектот на Средното теолошко училиште Медреса”Иса Беу”, лоциран на улица “Пробиштипска” во Тетово,, информираат од СВР Тетово

Општетени се прозорци на првиот и погорните катови, односно светларници.Увид узвршила екипа на СВР Тетово, Пронајдени, фотодокументирани и подигнати за вештачење се неколку проектили и чаури и се расчостува и документира случајот.