Возач во Тетово удрил во пешак и избегал

Непознат возач удрил со автомобил во пешак во Тетово и избегал.

Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера на бул.„Видое Смилевски Бато“ во Тетово кога возило „фиат браво“, со непознати регистарски ознаки, удрило во пешакот А.А.(57) од с.Мала Речица, тетовско, по што избегал.

Пешакот со тешки телесни повреди бил пренесен во Клинички центар Тетово. Увид на местото извршила екипа од СВР Тетово.