ГО КРЕВА И ГО УДИРА: Вознемирувачко видео, наставник тепа ученик во училиште во Бутел

Наставникот предавал англиски и навистина пред сите останати деца малтретира физички ученик кој учи од ОУ „Панајот Гиновски“ во населбата Бутел 2.

Видеото кое од синоќа  се споделува на социјалните мрежи сепак е за настан кој се случил и пријавен е во полиција.

На видеото се гледа како наставникот го крева ученикот со двете раце од земја и го спушта, додека другите гледаат.