Македонски работник загина на градилиште во Италија

При несреќа на градилиште на северот на Италија, македонски работник го загуби животот. Станува збор за Назиф Ајдаровски, а обивнителството на Тревизо го истражува случајот, пренесуваат италијанските медиуми.

Обвинтелката Даниела Брунети нареди да се изврши обдукција на телото на 48-годишниот македонски работник за да се открие причината.