Силен земјотрес со јачина од 4,7 по Рихтеровата скала ја погоди утринава Албанија

Како што пренесуваат албанските медиуми, потресот бил регистриран 58 километри северозападна од Тирана.

Земјотресот е детектира на длабочина од 10 километри.