Слаб земјотрес почувствуван утрово во Маврово

Утрово во 7,23 часот во Маврово е почувствуван послаб земјотрес со магнитуда од 2,2 степени според Европската макросеизмичка скала. Земјотресот бил на длабочина од 4 километри и епицентар на 14 километри северозападно од Гостивар.