Уште една малолетничка со тешка форма на ковид: Шестнаесетгодишното девојче е хоспитализирано

Уште една млада пациентка со тешка форма на ковид е хоспитализирана на Клиниката за инфективни болести во Скопје. За ова денеска информираше директорката на клиниката, во изјава за ТВ Сител.

Директорката Стевановиќ додава и дека немаат информации дали девојчето има некакви хронични заболувања.

Се работи за 16-годишна пациентка од тетовско.