Дураку од Алијанса: Апасиев е кловн

Во неговата последна објава на социјалната мрежа Фејсбук, Шефик Дураку од Алијанса за Албанците го нарече Димитар Апасиев „кловн“ кој не може да ги загрози интересите на НАТО.

 

 

– Апасиев ги ризикува НАТО интересите 🙂 🙂 многу хумористи станавте… Ни Русија и Кина не можат да ги доведат во ризик НАТО интересите, а не еден кловн, не ни ја навредувајте интелигенцијата, стои во неговата објава.