Македонски камион се преврте на автопат во Хрватска

Kамион со регистрации од Северна Македонија се превртел во Хрватска, а возачот е повреден, јавуваат хрватските медиуми

Несреќата се случила на автопатот АЗ Брегана-Загреб-Липовац денеска околу 17 часот, a камионот превезувал автомобили.