МИЦКОСКИ НА ХИРУРШКА ИНТЕРВЕНЦИЈА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва имаше хируршка интервенција, но не откри за каков хируршки зафат станува збор.

Динамичен ден. Киднапиран пратеник, криминал, уцени, срам, и нормално најголемата желба на СДСМ-ДУИ да ме немало во политиката.. После 45 минути лесна хируршка интервенција, се чувствувам одлично. Огромна благодарност до д-р Џиковски, Срцева, Пеев и останатите. Одиме понатаму, ние сме тоа што тие не се – Обединети за нова иднина на Македонија! – напиша Мицкоски на фејсбук.