Момче од тетовски нападнало малолетник во Гостивар

Вчера околу 10.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.М.(28) од тетовски Пирок, поради сомнение дека на 25.10.2021 во Гостивар физички нападнал малолетник од Гостивар и му одзел пари и мобилен телефон.

Н.М. бил задржан во полициската станица Гостивар и против него е изготвен соодветен поднесок, информираат од МВР.