Нападнат е полицаец

На 26.11.2021 во 20:30 часот во с.Петровец, скопско од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода К.Ј.(20) затоа што физички нападнал полициски службеник кој постапувал по претходна пријава од Ј.Ј..

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.