Тачи тврди БЕСА биле на координација кај Заев, БЕСА демантира

Добра вест, премиерот ќе продолжи, мнозинството е стабилно, го овластивме премиерот да разговара и со други политички групации и пратеници, за уште поголемо мнозинство. Добрата вест е дека оваа влада продолжува и конечно на 15 декември, се надевам, 99,99 отсто ќе добиеме датум – рече лидерот на ДПА Мендух Тачи во изјава за тв 24.

Тој рече дека не е коректно да именува кој бил на состанокот, но посочи дека претставници на БЕСА имало. Но од БЕСА демантираат:

„Тачи нема сам партија, па останал да коментира. Не е точно дека имало претставник“.