Гостиварец ја натепал сопругата, па се пријавил во полициска станица

Четириесет и петгодишна гостиварка вчера (26 декември) во 18 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавила дека околу 18 часот во нивниот дом во Гостивар физички била нападната од нејзиниот сопруг Ф.Х.(34), кој нешто подоцна се пријавил во Полициската станица Гостивар и задржан е за натамошна постапка и против кого, по расчистување и документирање на случајот, ќе следува соодветен поднесок.