ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО СКОПЈЕ, ЗАПЛЕНЕТИ ОКОЛУ 200 КИЛОГРАМИ ДРОГА

Во голема полициска акција денеска во Скопје, приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана.

Од МВР ја потврдуваат акцијата, која се уште трае, а повеќе детали најавуваат за утре.