Дома Вести Поради протестите во Тирана, почетокот на „Отворен Балкан“ се одржува во Елбасан...

Поради протестите во Тирана, почетокот на „Отворен Балкан“ се одржува во Елбасан (ВИДЕО)

Албанскиот премиер Еди Рама одлучи да го премести почетниот дел од самитот Отворен Балкан со Зоран Заев и Александар Вучиќ од Тирана во градот Елбасан.

“Ослободете се од простатитисот и срамот во кревет, ЗА 7 ДЕНА ЖИВОТОТ ЌЕ ВИ СЕ ПРОМЕНИ!”

Средбата започна вечерва.Самитот продолжува утре наутро, доколку безбедносната ситуација го дозволи тоа.

На средбата утре ќе присуствува и еврокомесарот Оливер Вархеји.

Предвидената прошетка низ Тирана е откажана, објави Топ Ченел.