Приведен крадец во Охрид, фатен на дело

На 25.12.2021 во СВР Охрид, приведен е М.Ч. (55) од Охрид кој претходно, е затекнат при кражба во црквата „Св.Климент“ во Охрид. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава