Спалети: Елмас е веќе шампион, тој може се да направи!

Елиф Елмас со својот гол вчера донесе победа на Наполи на „Сан Сиро“ против Милан.

Така Елмас 11 години и шоуто на Горан Пандев со гол и асистенција е вториот Македонец кој го покори „Сан Сиро“. После натпреварот во краток коментар тренерот Лучијано Спалети испрати пофалби за Елиф.

„Елмас е момче кое може се да направи. Тој е шампион“, изјави Спалети.