Малолетничка од Домот за деца во Скопје пронајдена кај малолетното момче во Гостивар

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера околу 16 часот и 30 минути, во куќа на улица „Балиндолска“ во Гостивар, пронашле малолетна штитеничка од Домот за деца „11 Октомври“ од Скопје.

Малолетничката била пронајдена во домот на малолетник со кого била во љубовна врска.

Таа беше пријавена за исчезната претходниот ден.