Мицкоски: Актуелната влада е влада на ДУИ, администрирана од СДСМ

Вчерашната посета на Косово од страна на Ахмети и министрите од ДУИ, лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан  Мицкоски ја посочи како потврда на неговите тези дека актуелната влада е влада на ДУИ, администрирана од СДСМ. Во обраќање на настан организиран од Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ тој повика на обединувачки фронт против владата на СДСМ и ДУИ.