Навивач влета во теренот на Австралија Опен – обезбедувањето брзо реагираше (ВИДЕО)

Машкото финале на Австралија Опен помеѓу Рафаел Надал и Данил Медведев имаше краткотраен прекин откако навивач ја прескока триметарската пречка и влета на теренот.

Обезбедувањето брзо реагираше и немилиот настан беше експресно решен по што битката за трофеј продолжи, а во неа рускиот тенисер има водство од 2-0 по пресврт во вториот сет.