Дедо во Кавадарци се обидел да силува малолетничка

Во Кавадарци, 70 годишен човек минатиот месец се обидел да силува малолетничка.

Како што соопшти полицијата, ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против И.И. од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение дека на 25 јануари се обидел да изврши обљуба врз малолетничка од Кавадарци