Ердоган го покани Путин во Турција на разговор за Украина

 Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го покани рускиот претседател Владимир Путин во Турција за да разговара за ситуацијата во Украина, пренесува РИА Новости.

Оваа информација Ердоган ја сподели на седница на владејачката партија.